ANASAYFA VİDEOLAR ANKETLER RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

VİDEO ARA


Contributor

Google Translate

BU KANALI DESTEKLE

ISBN: 978-605-88104-0-2 - Videolar - Mehmet Sökmen Tv - Doğa ve Gezi Video Çekimlerim
Tur firmalarına konuklarına sunulmak üzere tanıtım ve tur gezi videoları. Özel günler (Nişan, Düğün, Sünnet, Doğum Günü Partileri)
Açık Hava Toplantı, kutlamalar, Etkinlikler: Sanatsal, Çevre, Doğa ve benzeri her tür prodüksiyonları FULL HD olarak yapmaktayım.
İstem halinde, her tür sosyal ve yöreye ait 4k ve full hd çekimler yapmaktayım... İletişim  0532 5258493 Tıklayın E - Posta
 
4K - HD (1920X1080) KAMERA İLE NİŞAN, DÜĞÜN VE SÜNNET ÇEKİMLERİ
Düğün, nişan, sünnet törenleriniz ile mutlu günlerinizin ve anılarınızın 4K - HD (High Definition) 1920x1080 Yüksek Çözünürlük kamera ile çekimlerini yapmaktayım. Artık eski tip bulanık ve anlaşılmayan görüntüler ile hayatınızda bir defa olacak anılarınızı bozmayın. Anılarınız HD görüntülerle net ve berrak olsun, en ince ayrıntılar, saçlar bile tel tel sayılsın. Örnek HD Filmleri izleyiniz. Düğün HD Filmi  Buradan elde edilecek gelirler doğa çekimleri ve ilgili malzeme ve BELGESEL TİP PROFESYONEL ÇEKİM KAMERASI alımı finansmanında kullanılacaktır. E - Posta

Gökbük Kanyonu 1. Etap Geçişimiz - Gökbük Kanyonu Doğa Sistemleri - Finike

Açıklama : ISBN 978-605-88104-0-2
Gökbük Kanyonu 1. Etap Geçişimiz - Gökbük Kanyonu Doğa Sistemleri - Finike
Antalya'dan sabah saat 05 te yola çıktık, 140 km lik yolculuktan sonra Gökbük Köyüne ulaştık. Sabah kahvaltısını Gökbük kanyonu başlangıç yerinde Hüseyin Kula'nın nefis Tüskülü Hüseyni Çayı ile yaptık. Kanyon ağzına kadar olan 1 km lik yürüyüşe eşlerimizde katıldılar. Eşlerimiz Gökbük muhteşem doğasında büyülendiler, olağan üstü keyifle kekik topladılar. Sonra dönerek köy kahvesine döndüler, köylü kadınlarla sohbet ederken ben Mehmet Sökmen ve arkadaşım Hüseyin Kula ile birlikte kanyon 1. etabında geçişe başladık, geçişmiz yaklaşık 4 saat sürdü. Yakın gelecekte 2. etap geçişle kanyonun ilk bahar konumlu doğasını kayda alma işlemini tamamlayacağız.
Gökbük Kanyonu 300 metre derinliğe ve 4 km uzunluğa sahiptir.
Suyun aşındırması ile oluşan kanyonun içinde yer yer ufak göletler bulunmaktadır. Çevresinde nesli tükenmekte olan yaban hayatı ve ekolojik bitkiler barındıran kanyon adeta cennetten bir köşe gibidir.
2. Etap bölümlerinde çok sayıda göletin, bitki ve yaban hayatı türünün bulunduğu kanyon tam bir doğa cennetidir. Gökbük kanyonuna daha ilk girişte bile girerken sedir, çam, meşe, ardıç, çınar ve sandal ağaçlarıyla turunçgillerin sarmaş dolaş olduğu görülüyor.
Gökbük köyünden girilerek gidilen kanyona, Yalnız Köyü Kapıçayı mahallesinden çıkılıyor. Kırmızı benekli alabalığın yetiştiği harika doğa yapısı, akan su ve şelaleleri ile vadide yüzlerce yıllık ağaçların bulunduğu ormanları, dünyanın en güzel sedir ormanlarıyla kaplı sarp kayalıkları, bir akarsuyun kalkerli bir alanda oyarak oluşturduğu derin kanyonu, dantel gibi örülmüş bu doğa harikası, ziyaretçilerini hayran bırakır ve insanın en mükemmel halinde bile bir eksikliği olduğunu hatırlatır.
Kanyon su debisi oldukça iyi durumdadır. Kanyon çevresinde yüzlerce yıllık sedir ormanları, Sarıkaya Yaban Hayatı Koruma Alanı ve 7 kilometre mesafede Arycanda Antik Kenti bulunan sahada birçok faaliyetin yapılabileceği turizm cenneti olarak nitelenebilir. Gökbük Kanyonu sahası coğrafyası ile, Gökbük Köyünde ise halkı turizme yatkın olduğundan desteklenmesi halinde dünyada tanımlanabilecek özel kanyon turizmi sahası ve kültür merkezi olur. Nüfusun yüzde 60’ı dışarıda turizm işi yapıyor. Altyapı desteği ile kalifiye insan sıkıntısı olmayacaktır. Alternatif turizmi burada cazip hale getirmek için devlet kurumlarının desteğine ihtiyaç duyulmaktadır.
Gökbük Köyü’nde bulunan ve köyün ismini alan Gökbük Kanyonu köyün içinden geçen Akçay deresi yatağında oluşum geçirmiştir. Kanyonun oluşumu milyonlarca yıllık süreçler geçirmiştir.
Yaban hayatın içerisinde güzel bir zaman geçirmek isteyenlerin mutlaka uğraması gereken bir yerdir.
------------------------------------------------------------------
Bu görüntülerin işlenmemiş halini satınalmak isteyenler tarafıma
başvurarak temin edebilirler. Buradan elde edilecek gelirle ulaşım
gideri ve çekim malzemeleri temininde kullanılacaktır.
-----------------------------------
Çekim Tarihi: 05.05.2014
Prodüksiyon Yapım Tarihi: 05.05.2014
Video Prodüksiyon Yapım Ve Yönetmeni: Mehmet Sökmen
Çekim, Yapım ve Yayın Mehmet SÖKMEN - 0532 5258493
www.mehmetsokmeninyeri.com
Anahtar Kelimeler : Gökbük Kanyonu 1. Etap Geçişimiz - Gökbük Kanyonu Doğa Sistemleri - Finike  
Kategori : Akdeniz Bölgesi
İzlenme : 778
Tarih : 06 Mayıs 2014
Ekleyen : Mehmet SÖKMEN
Link Ver :
Sitene Ekle :

 
 
 
 

Mehmet SÖKMEN - 05325258493 Bu web sitesindeki tüm videoların linklerini adımızı göstererek kullanabilirsiniz ISBN: 978-605-88104-0-2
RSS Kaynağı |