http://www.mehmetsokmen.tv/videolar/ Her Yerde Kar Yağarken Aşk Vadisi Doğal Havuzlarında Kış Mevsiminde Yüzün - Antalya - Mehmet SÖKMEN Tv - Video Prodüksiyon - Antalya
html5 video by ThunderSoft
ANASAYFA VİDEOLAR ANKETLER RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

BU KANALI DESTEKLE

Her Yerde Kar Yağarken Aşk Vadisi Doğal Havuzlarında Kış Mevsiminde Yüzün - Antalya

Her Yerde Kar Yağarken Aşk Vadisi Doğal Havuzlarında Kış Mevsiminde Yüzün - Antalya

Tarih 29 Eylül 2021, 12:41 Editör Mehmet SÖKMEN

Doğa Ananın Krallığında Bizimle yolculuğa çıkarken; Doğanın muhteşem büyüsüne tanık olacak, kısa sürede neleri keşfedebileceğinizi, Doğanın labirentlerinde yol aldıkça kendi öz benliğinizi, kültürünüzü, çoktan unuttuklarınızı, belki de sadece keşfetmenin olağan üstü keyfini yaşayacaksınız.

ISBN 978-605-88104-0-2
Her Yerde Kar Yağarken Aşk Vadisi Doğal Havuzlarında Kış Mevsiminde Yüzün - Antalya 
Bu filmimizde Doğa Ananın Krallığında Bizimle yolculuğa çıkarken; Doğanın muhteşem büyüsüne tanık olacak, kısa sürede neleri keşfedebileceğinizi, Doğanın labirentlerinde yol aldıkça kendi öz benliğinizi, kültürünüzü, çoktan unuttuklarınızı, belki de sadece keşfetmenin olağan üstü keyfini yaşayacaksınız. Bununla yetinmeyecek, buraya gelip doğaya ayak bastığınız anda en gözde aşkları da yaşama şansına sahip olmanın yanı sıra, her yerde kar ve don varken, Aşk Vadisi Doğal Havuzlarında Kış Mevsiminde yüzebileceksiniz.
Burada bir gün geçirirken; Anadolu yarımadasında sert karasal kış mevsimi hüküm sürerken Antalya Doğasının Açıkhava doğal havuzlarında neden yüzmeyesiniz ki.
Muhteşem görseller barındıran Aşk Vadisi olağan üstü çeşitlilikte ekosistemlere sahip olmanın yanında en gözde berrak camgöbeği renkli doğal kaya havuzlarına da sahiptir. Aşk Vadisi su kaynakları sahasının içinde bulunduğu sarp kayalık sisteme sahip dağların içinden gelen kar ve yağmur sularının bu bölgede farklı gözelerden yeryüzüne çıkarak oluşturduğu küçük gölcükler ve doğal havuzlardan oluşan tabiat harikası su pınarlarıdır. 
Aşk Vadisinde her mevsimde doğal yaşam oldukça etkileyicidir. Sahaya gelen ergen çağdaki insanların biyolojik sistemini etkileyerek bedensel aktivitesine olumlu katkı yapar. Vadideki ılık hava ve floranın afrodizyak etkileri insan ve diğer canlılar üzerinde muhteşem güçlü etkiler bırakır. Doğal yüzme havuzları tüm bu döngülerin tamamlayıcısıdır.
Aşk vadisinin kayalık tabanı ve çevresi son derece karmaşık yeşil örtüye sahiptir. Bitkilerin ve mikro faunanın ortak yaşamı burada çok çarpıcı etkilere sahiptir. Doğal havuzlar her mevsimde güzel ve yüzmeye elverişlidir.
Destansı güzellikler barındıran Aşk Vadisinde havuz keyfinden sonra daha yukarılara çıkın, Aşıklar Tepesinden vadi boyunca Antalya’yı panoramik seyretmenin keyfini yaşayın! Alan doğa sistemi sadece gökyüzünde parlayan güneş ve tomurcuklanan çiçekler değil, insan vücudunda mutluluk hormonu olan serotonini arttırarak en gözde aşklara her mevsimde canlılık kazandırır. 
Karstik su gözlerinden boşalım halindeki berrak sular son derece temiz ve içilebilir durumda iken, doğal kaya havuzlarını da dolduruyor. Havuzlardan taşan gidegen sular vadi boyunca yeşil bitki örtüsü ve orman ağaçlarını besliyor. Burada insanlar kendileri için hobi ve yeni aşk mekanını keşfederek aşkını şansa bırakmıyor. 
Aşk Vadisinde ulu çınarların ve çamların alacalı gölgesiyle çevrili kaya havuzları insan için tam bir meditasyon kaynağıdır. Gelin burada ücretsiz meditasyon yapın, yorgun bedeniniz dingin ve sağlıklı olsun. Mevsimsel ışığın ağaçlar arasındaki sızıntısı ve rengârenk doğanın insan hayatına çok güçlü mutluluk ve enerji katar. Burada her mevsim Aşkın mevsimidir. Aşk Vadisine sevgilinizle, eşiniz ve dostunuzla gelin, birbirinizi kolayca anlayın veya sevdiğiniz kişiyle romantizmin doruklarına çıkmak için hazırlık yapın.
Aşk Vadisinde doğal kayalık havuzlar başında keyifli vakit geçirirken; Doğa Ana mevsimin, manzaranın ve yaşamın genel karakterini biçimlendirdiği akıl almaz etkilerini ancak buraya gelip doğanın havasını soluyan, suyundan içen ve en önemlisi de doğanın gücünü anlayıp algılayan ve kavrayan bilir.
Burada Kış mevsiminde doğa sessizliğe bürünürken yine de suyun yumuşak ferahlık veren müziği, insanda fiziksel ve ruhsal canlılığı da birlikte getiriyor. Kış aylarında serotonin etkinliğin değişimi ile birlikte mikro fauna da eş arama ve genlerini bir sonraki nesile aktarma telaşı başlamazken, insanda doğada aşk yapma olaylarında canlanma görülüyor.
Aşk Vadisi doğal havuzları ve su kaynakları sahasında görsel şölende doğal biçimiyle günün farklı ışık konumlarında vadi duvarlarını oluşturan sarp kayalık dağlar güneş ışığı açısına göre türlü renklere boyanırken, özel doğa koşulları her mevsimde insanlarda duygusal etkiyi hissedilir şekilde görülebilmesini sağlar. 
Su pınarlarının debisi mevsimlik olsa da Kış mevsiminde olası kuraklık nedeniyle çok cılız durumda olabilir. Ancak bol yağışlı geçen mevsimlerde artan su debisi ile çevreye verdiği doğal peyzaj güzellikleri saymakla bitmez.
Aşk Vadisi doğal havuzları öyle büyüleyici etkilere sahiptir ki; Bütün duyu organlarını olağanüstü bir bekleyiş içine sokar. Aşk zamanları burada Kış mevsimi dahil her mevsim özdeşleşir. Kış yaşanacak olası ayrılıkları engeller. Vadinin büyülü destansı güzelliklerinin gücü insanların yaşamında sonraki mevsimin coşkusunu hep canlı tutar. 
Aşk Vadisinde doğa yüzme havuzlarında mevsimsel yeşilin etkisiyle her an değişen ışık renkleri tüm duyguları için için ısıtır, özgürlüğe koşturur, soğumaya yüz tutan aşkların onarım mekanıdır. Bir kalp mi kırdınız? O zaman Aşk Vadisine kırdığınız insanla birlikte gelip, doğal havuzlarında yüzdürürseniz, burası onun kalbini düzeltmek için mükemmel büyülü güzellikte bir ortam sunacaktır. 
Sularıyla, çavlanlarıyla gerçek terapi nağmeleri eşliğinde göremediklerinizi görmek, özlediklerinizi ve kaybettiklerinizi hatırlamak için birçok düşler kurabileceğiniz nice saklı sırları barındıran Aşk Vadisi Doğa Sistemleri ortamına gelin, ömrün ilkbaharı gençlik,  ruhun ilkbaharı çılgınlık, kalbin ilkbaharı sevgi, toplumların ilkbaharı ise barış ve kardeşlik, kucaklaşma ve sevincin ilkbaharının burada tekrarlandığını öğrenin.
Aşk vadisi su kaynaklarının çıkış gözlerini takip eden sahada oluşan havuz gölcükler ışık konumuna göre muhteşem renkler ve yansımalarla insanı büyülüyor. Aynı zamanda doğal yüzme havuzları konumundalar.
Burada doğanın güzelliği, estetiği ve zarafeti vardır.
Buraya gelen insanın doğanın renk konfetisinin destansı güzelliği karşısında hayata bakışı değişmeye başlarken, içinde derinden derine romantik bir güzellik canlanır. Yenidünyaları keşfetme isteği, doyumsuz manzarasıyla doğanın eşsiz şöleniyle sonsuz bir zaman dilimine içten içe sürüklenme duygusu başlar. 
Sahanın sarp kayalıklarla kaplı yüzü; orman, Maki ve Kaya vejetasyonlarının saklı güzelliklerini barındırırken, vadi alanında maki ve saf kızılçam popülasyonları bitki örtüsü bakımından, zengin bir çeşitlilik göstermektedir.
Vadideki su ve yeşil ekosistemi tam bir ortak yaşam alanı oluşturmuştur. Yeşilin bin bir renginin altındaki suya renklerini bırakarak yansıması Vadinin karmaşık göz alıcı renk tayfını oluşturuyor. 
Aşk Vadisi sahasında bitki çeşitliliği ve beslenme yönüyle bakıldığında ise, doğa alanında, değişik mevsimlerde bitki türleri boy gösterir. Saha alanı, flora bakımından zengin bir çeşitlilik göstermektedir. Çok bölgeli veya fito coğrafik bölgesi tanımlanamayan çok sayıda takson bulunuyor. 
Eğer kendinizi arıyorsanız yönünüzü dağlara çevirin, dağlarda ve kayalıklarda, yaylada ve su kaynaklarında gözlerinizi kapatın, kulaklarınızla görün! Yükseldikçe Doğa Ananın görsel peyzajları karşısında doğaya saygı duyun. Rüzgar olsun olmasın; Ağaçların fısıltılarını, mevsime göre böceklerin ve kurbağaların seslerini dinleyin. 
Aşk Vadisi sahasında Torosların gülen yüzünü, sesli türküsünü Beydağlarının Akdeniz’e bakan yamaçlarında gör ve dinle! Yüksek dağ zirvelerine doğru çıkarken; binlerce yıllık geçmiş uygarlıkların izini sür. Bizimle birlikte keşif yolculukları için yoldan çıkmaya hazır ol. 
Hazır ol ki; Bugünün modern ulaşım araçlarıyla doğa ananın bağrına açtığımız yol ağlarıyla çarçabuk ulaşıp doğanın en zorlu noktalarına ulaşabiliyorsak, bir de bu olanakların hiç olmadığını düşünelim ve empati yapalım, neolitik ve geçmiş çağların insanının buralara nasıl ulaştığını, zor doğa koşullarında nasıl yaşayabildiğinin muhasebesini yapalım! 

-------------------------------------------- 
Kamera/Metin Yazım : Mehmet SÖKMEN
Seslendirme : Rüksan Atak SÖKMEN
Çekim Tarihi : 21.01.2021
Prodüksiyon Yapım Tarihi: 22.01.2021
Video Prodüksiyon Yapım, Yayın Ve Yönetmeni: Mehmet SÖKMEN - 0532 525 84 93 
web: www.mehmetsokmen.tv
         www.youtube.com/MehmetSokmenAntalya

Bu haber 44 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Gezi Notlarımız

Yazılıkaya-Midas Anıtı Ören Yeri Frig Vadisi - Eskişehir

Yazılıkaya-Midas Anıtı Ören Yeri Frig Vadisi - Eskişehir Yazılıkaya Vadisinin güney ucunda, Eskişehir'in Han İlçesi'ne bağlı Yazılıkaya Köyü'nün hemen batısında...

Yedigöller Milli Parkında Sonbahar Bolu

Yedigöller Milli Parkında Sonbahar Bolu Yedigöller Milli Parkında Sonbahar Mevsimi Doğa Ananın sanatıdır, diğerleri sadece mevsimdir. Yedigöller’de, usta r...

Contributor

HAVA DURUMU


Google Translate

Mehmet SÖKMEN - 05325258493 Bu web sitesindeki tüm videoların linklerini adımızı göstererek kullanabilirsiniz ISBN: 978-605-88104-0-2
RSS Kaynağı |