http://www.mehmetsokmen.tv/videolar/ Ramazan ve Emine Aslancan Ailesi - Organik Yaşama Gelin Vefakar Aile Bağına Tanık Olun - Mehmet SÖKMEN Tv - Video Prodüksiyon - Antalya
html5 video by ThunderSoft
ANASAYFA VİDEOLAR ANKETLER RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

BU KANALI DESTEKLE

Ramazan ve Emine Aslancan Ailesi - Organik Yaşama Gelin Vefakar Aile Bağına Tanık Olun

Ramazan ve Emine Aslancan Ailesi - Organik Yaşama Gelin Vefakar Aile Bağına Tanık Olun

Tarih 27 Ağustos 2020, 19:36 Editör Mehmet SÖKMEN

Anadolu yarımadasının bağrında yaşama dair öyle çok olay ve olgular var ki, acısıyla tatlısıyla yaşamın binbir çilesi ve fedakârlığının izleri hüküm sürer.

ISBN 978-605-88104-0-2
Ramazan ve Emine Aslancan Ailesi - Organik Yaşama Gelin Vefakar Aile Bağına Tanık Olun 
Anadolu yarımadasının bağrında yaşama dair öyle çok olay ve olgular var ki, acısıyla tatlısıyla yaşamın binbir çilesi ve fedakârlığının izleri hüküm sürer. Antalya sahası Beydağları silsilesinde Batı Torosların sesli türküsünde insan manzaralarının derin izlerinde bizimle birlikte yolculuğa çıkarsanız, bazen vefanın vefasızlığa, iyinin kötülüğe galip geldiğine de tanık olabileceksiniz!


Torosların zorlu coğrafyası, bağrında yaşayan insana nice güzellikler sunsa da, bunun zor ve ağır bedelini yaşamın tüm izlerinde görmek mümkündür. Zorlu Akdeniz coğrafyasının sıcak bunaltıcı iklimi ve sosyolojik olguları yöre insanının hayat standardında her zaman belirleyicidir.
 Belgesel çekimlerimizin Anadolu Coğrafyasının Batı Toroslar Bölümünde Kumluca Gölcük Köyü Ağalar Mahallesinde Ramazan ve Emine Aslancan ailesine konuk olduk. Bazen tesadüfler yaşamın nice saklı gizemlerini de ortaya çıkarıyor. Bizi buraya çeken en önemli şey yol kıyısındaki kömürlü semaverin albenisi oldu desek abartılı olmaz.
Yol yorgunluğumuzu güzel ve lezzetli közde hazırlanmış çay ile giderelim derken gündüzden başlayan oturmamız gecenin yarısına dek devam etti. İlk anlarda müşteri gibi oturduğumuz semaver başına mekan sahibi Ramazan bey bizden pek hoşlanmasa da sonradan derin dostluğa dönüştü. Yaşamın her anı sağlıklı düşünme ve sabırlı olmayı da öğreterek tecrübelere bir yenisini daha ekler.
Ramazan bey sabırlı davranarak bizi dinledi, iyi niyetli ve faydalı olduğumuzu anlayınca bizlere sevgi ile yaklaştı ve uzun sürecek dostluğu başlattı. İşte bu yaşam belgesel filmimiz karşılıklı sevgi ve güzel yaklaşım sonucu kayda alındı.
Ramazan ve Emine Aslancan ailesinin kendilerine ait ev ve bahçesi, el değmemiş bakir doğanın tüm saklı güzelliklerinin barındırdığı sedir ve çam ormanlarıyla çevrilidir. Kendilerine yeterli bahçelerinde her tür sebzeyi tamamen GDO suz doğal Atalık tohumlarla üretiyorlar.
Gölcük köyü sahasında masmavi gökyüzünün yem yeşil doğa örtüsüyle dansına eşlik eden kuş sesleri ve cırcır böceklerinin rahatlatıcı nağmelerinin devamını sağlayan çam ve sedir ormanı içinde bulunan bu güzel ailenin mekanına konuk olursanız, temiz ve bol oksijen soluyarak, ücretsiz en güzel, doğal ve rahatlatıcı meditasyon olarak yorgun bedeninizi terapi etme fırsatı yakalayacaksınız.
Ramazan ve Emine Aslancan çiftinin hayat felsefelerinde günümüzde artık pek rastlanamayan sevgi dolu iyilik ve ahte vefakarlık var. Öyle ki talihsiz bir kaza sonucu tamamen yatağa bağlı öz kardeşi Ertan Aslancan’a 10 yıldan beri büyük sevgi ve ihtimamla bakıyorlar. Emine Aslancan, eşi Ramazan’nın çok güçlü destekçisi en sadık hayat arkadaşıdır. Yatağa bağlı olarak yaşamını sürdüren Ertan’ın tüm yaşam destek ihtiyaçlarını sevgiyle karşılıyor.
Buna karşın Türkiye’nin neredeyse her yerinde kardeşin kardeşe düşman olduğu, miras kavgaları ile ailelerin söndüğü zamanları yaşıyoruz. Bu bağlamda bu ender güzel insanlık örneğinin topluma hakim olmasını diliyoruz.
Bahçede kendiniz ellerinizle, Atalık tohumlarla üretilen tamamen doğal sebzeleri dalından koparıp toplayabileceksiniz. Sera örtüsü olmadan ve bol oksijen yüklü ortamda yetiştirilen atalık bamya, taze mısır, bal kabağı, domates, patlıcan, yumurta tipli domates, kavun, karpuz, dolmalık biber, acı tombul ve sivri cin biberi yaz mevsiminde bolca satın alabilirsiniz.
Yeşil atalık domatesler ile lezzetli turşu kurabilirsiniz. Benzersiz doğallıktaki patlıcanları ister reçel yapımında, ister ara sıcak salataları için közleme, ister imambayıldı, ister dolmalık olarak kullanabileceksiniz. Sınırlı miktarda yetişen kavun ve karpuzun tadını buradan başka hiçbir yerde bulamayacaksınız. Atalık doğal sebze ekim ve yetiştirilmesi için çok emek harcıyorlar, kendi çekimlerinden sunuyoruz. Çapa yapımı videosu
Bu doğal ve organik ortamda toplanan adaçayları ve diğer aromatik kurutulmuş bitkileri de mevsimine uygun bulabilirsiniz. Organik sebzelerin yanı sıra doğal beslenen kümes hayvanlarından toplanan yumurta, süt ve süt ürünlerini de temin etmeniz de olanaklıdır.
Tarhanaya mı ihtiyacınız var, işte tam yerindesiniz. Bahçede yetiştirilen atalık sebzeler tarhananın temel ham maddeleridir. Çok lezzetli ve sağlıklı tarhanayı da buradan temin edebileceksiniz. Ailenin kendi çekimlerinden, Tarhana Yapımı Video
Çekimler sonrasında Emine hanımın kendi doğal ürünlerinden bizim için hazırladığı leziz yemeğin tadını başka yerde bulmak neredeyse imkansızdır. Biz, burada Anadolu insanının gerçek konukseverliği ve iyi niyetinin örneğine tanık olduk.
Yüksek ısı altında pişen beton adası halindeki şehirden birkaç saatliğine uzaklaşıp buraya uğrarsanız, doğal atalık ürünlerin yetiştiği bahçede gezintiye çıkabilir, yüksek sarp dağların çam ve sedir orman kaplı heybetli manzarasını seyredebilirsiniz. Sizin için en lezzetli doğal yemeğin hazırlanmasını isteyebilirsiniz.
Tüm aile ve çocukları evde besledikleri köpeğine karşı büyük sevgi ile yaklaşıyorlar ve köpeğin keyfini izlemek bile insana büyük huzur veriyor
Burada her geçireceğiniz bir gün sizlere gerçek rahatlatıcı terapi olacak ve evinize dinç ve dingin döneceksiniz.
---------------------------------------------
Kamera/Metin Yazım : Mehmet SÖKMEN
Seslendirme : Rüksan Atak Sökmen
Çekim Tarihi : 20.08.2020
Prodüksiyon Yapım Tarihi: 21.08.2020
Video Prodüksiyon Yapım, Yayın Ve Yönetmeni: Mehmet SÖKMEN - 0532 525 84 93
web: www.mehmetsokmen.tv
         www.youtube.com/mehmetsokmen1

Bu haber 94 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Gezi Notlarımız

Çat Vadisi 1. Çarşak Purnak Deresi, Çat Vadi Doğası Köprüler - Çamlıhemşin Rize

Çat Vadisi 1. Çarşak Purnak Deresi,  Çat Vadi Doğası Köprüler - Çamlıhemşin Rize Asıl korunması gereken sahadaki su kaynakları, insanlığın varoluşundan bu yana yaşamın devamlılığı açısından en öne...

Karataş Gölü – Akdeniz’in Kuş Cenneti Kuruyarak Hızla Yok Oluyor - Derhal Kurtarılmalıdır - Burdur

Karataş Gölü – Akdeniz’in Kuş Cenneti Kuruyarak Hızla Yok Oluyor - Derhal Kurtarılmalıdır - Burdur Zarifliği ve güzelliğiyle göz dolduran Karataş gölü, göller bölgesinin en güzel göllerinden bir tanesi. Adını pek d...

Contributor

HAVA DURUMU


Google Translate

Mehmet SÖKMEN - 05325258493 Bu web sitesindeki tüm videoların linklerini adımızı göstererek kullanabilirsiniz ISBN: 978-605-88104-0-2
RSS Kaynağı |