http://www.mehmetsokmen.tv/videolar/ Aşk Vadisinde Doğa Krallığının Saklı Sırları - Antalya - Mehmet SÖKMEN Tv - Video Prodüksiyon - Antalya
html5 video by ThunderSoft
ANASAYFA VİDEOLAR ANKETLER RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

BU KANALI DESTEKLE

Aşk Vadisinde Doğa Krallığının Saklı Sırları - Antalya

Aşk Vadisinde Doğa Krallığının Saklı Sırları - Antalya

Tarih 18 Mayıs 2020, 11:12 Editör Mehmet SÖKMEN

Bu filmimizde Doğa Ananın Krallığında Bizimle yolculuğa çıkarken; Doğanın muhteşem büyüsüne tanık olacak, kısa sürede neleri keşfedebileceğinizi, Doğanın labirentlerinde yol aldıkça kendi öz benliğinizi, kültürünüzü, çoktan unuttuklarınızı, belki de sadece keşfetmenin olağan üstü keyfini yaşayacaksınız.

ISBN 978-605-88104-0-2
Aşk Vadisinde Doğa Krallığının Saklı Sırları - Antalya 
Bu filmimizde Doğa Ananın Krallığında Bizimle yolculuğa çıkarken; Doğanın muhteşem büyüsüne tanık olacak, kısa sürede neleri keşfedebileceğinizi, Doğanın labirentlerinde yol aldıkça kendi öz benliğinizi, kültürünüzü, çoktan unuttuklarınızı, belki de sadece keşfetmenin olağan üstü keyfini yaşayacaksınız. Bununla yetinmeyecek, buraya gelip doğaya ayak bastığınız anda en gözde aşkları da yaşama şansına sahip olacaksınız.Burada bir gün geçirirken; Sadık ilişkilerin sadece insana mı özgü, ya da doğada aşk yok mudur? Soruları içinizden geçebilir. Oysa bu doğa sahasında monogami yani tek eşlilik çok yaygın bir durumdur. Pek çok canlı ömrü boyunca tek bir eşe sahip oluyor ve yaşamsal aktivitelerini bu şekilde gerçekleştiriyor. Romeo ve Juliet telaş içinde nesillerini aktarma çabasındadır.
Muhteşem görseller barındıran Aşk Vadisi olağan üstü çeşitlilikte ekosistemlere sahiptir. Aşk Vadisi su kaynakları sahasının içinde bulunduğu sarp kayalık sisteme sahip dağların içinden gelen kar ve yağmur sularının bu bölgede farklı gözelerden yeryüzüne çıkarak oluşturduğu küçük gölcükler ve doğal havuzlardan oluşan tabiat harikası su pınarlarıdır.
Aşk Vadisinde her mevsimde doğal yaşam oldukça etkileyicidir. Sahaya gelen ergen çağdaki insanların biyolojik sistemini etkileyerek cinsel aktivitesine olumlu katkı yapar. Vadideki ılık hava ve floranın afrodizyak etkileri insan ve diğer canlılar üzerinde muhteşem güçlü etkiler bırakır.
Aşk Vadisinde Doğa Ananın desteğiyle canlılarda hormon seviyesi en üst düzeyde yükselerek, üremeye yönelik biyolojik etkenler cinsel istek ve deneyimlerde de artışa yol açar. Mayıs ve Haziran ayları doğal olarak cinsel güdü ve isteklerde farklılık hissettiriyor.
Aşk vadisinin tabanı ve çevresi son derece karmaşık yeşil örtüye sahiptir. Bitkilerin ve mikro faunanın ortak yaşamı burada çok çarpıcı etkilere sahiptir.
Burada İlkbahar aylarında uyanan doğanın çağrısıyla âşık olma isteği giderek artıyor ve birçok kişi sevgili arayışını hızlandırıyor. İşte Aşk Vadisinde yeni ve aşkı eskimeye başlayan sevgililer için tüm kolaylıkları sunuyor. Yeni aşkları doruğa taşırken, eski aşkları da yeniden canlandırıyor.
Destansı güzellikler barındıran Aşk Vadisinde Aşıklar Tepesine çıkıp vadi boyunca Antalya’yı panoramik seyretmenin keyfi bir başkadır! sadece gökyüzünde parlayan güneş ve tomurcuklanan çiçekler değil, insan vücudunda mutluluk hormonu olan serotonini arttırarak en gözde aşklara her mevsimde canlılık kazandırır.
Karstik su gözlerinden boşalım halindeki berrak sular son derece temiz ve içilebilir durumdadır. Burada biriken sular vadi boyunca yeşil bitki örtüsü ve orman ağaçlarını besliyor. Burada insanlar kendileri için hobi ve yeni aşk mekanını keşfederek aşkını şansa bırakmıyor.
Aşk Vadisinde ulu çınarların ve çamların alacalı gölgesi insan için tam bir meditasyon kaynağıdır. Gelin burada ücretsiz meditasyon yapın, yorgun bedeniniz dingin ve sağlıklı olsun. Güneşin ağaçlar arasındaki sızıntısı ve rengarenk doğanın insan hayatına çok güçlü mutluluk ve enerji katar. Burada her mevsim Aşkın mevsimidir. Aşk Vadisine sevgilinizle, eşiniz ve dostunuzla gelin, birbirinizi kolayca anlayın veya sevdiğiniz kişiyle romantizmin doruklarına çıkmak için hazırlık yapın.
Aşk Vadisinde Doğa Ana mevsimin, manzaranın ve yaşamın genel karakterini biçimlendirdiği akıl almaz etkilerini ancak buraya gelip doğanın havasını soluyan, suyundan içen ve en önemlisi de doğanın gücünü anlayıp algılayan ve kavrayan bilir.
Burada İlkbaharla birlikte doğa canlanırken, insanda fiziksel ve ruhsal canlılığı da birlikte getiriyor. Bahar aylarında serotonin etkinliğin değişimi ile birlikte mikro fauna da eş arama ve genlerini bir sonraki nesile aktarma telaşı başlarken, insanda doğada aşk yapma olaylarında canlanma görülüyor.
Aşk Vadisi su kaynakları sahasında görsel şölende doğal biçimiyle günün farklı ışık konumlarında vadi duvarlarını oluşturan sarp kayalık dağlar güneş ışığı açısına göre türlü renklere boyanırken, özel doğa koşulları her mevsimde insanlarda duygusal etkiyi hissedilir şekilde görülebilmesini sağlar.
Su pınarlarının debisi mevsimliktir. Kış mevsiminde kuraklık nedeniyle çok cılız durumda olabilir. Ancak bol yağışlı geçen mevsimlerde artan su debisi ile çevreye verdiği doğal peyzaj güzellikleri saymakla bitmez.
Aşk Vadisi öyle büyüleyici etkilere sahiptir ki; Bütün duyu organlarını olağanüstü bir bekleyiş içine sokar. Aşk mevsimi burada baharla özdeşleştir. Sonbaharda yaşanacak olası ayrılıkları engeller. Vadinin büyülü destansı güzelliklerinin gücü insanların yaşamında baharın coşkusunu hep canlı tutar.
Aşk Vadisinde yeşilin etkisiyle her an değişen ışık renkleri tüm duyguları için için ısıtır, özgürlüğe koşturur, soğumaya yüz tutan aşkların onarım mekanıdır. Bir kalp mi kırdınız? O zaman Aşk Vadisine kırdığınız insanla birlikte gelin, burası onun kalbini düzeltmek için mükemmel büyülü güzellikte bir ortam sunuyor.
Sularıyla, çavlanlarıyla gerçek terapi nağmeleri olan kurbağa ötüşleri eşliğinde göremediklerinizi görmek, özlediklerinizi ve kaybettiklerinizi hatırlamak için birçok düşler kurabileceğiniz nice saklı sırları barındıran Aşk Vadisi Doğa Sistemleri ortamına gelin, ömrün ilkbaharı gençlik,  ruhun ilkbaharı çılgınlık, kalbin ilkbaharı sevgi, toplumların ilkbaharı ise barış ve kardeşlik, kucaklaşma ve sevincin ilkbaharının burada tekrarlandığını öğrenin.
Vadi tabanında 2 metre derinliğindeki akarsu, yağışlı mevsimlerde çevresinde oluşan gölcükleri ve vadi tabanındaki bitki örtüsünü canlı tutuyor. Denizden yükseklik yamaçlarda 20 metre iken, vadi tabanında 5 metredir. Kireç taşlarından süzülen sular lezzetli ve berraktır.
Aşk vadisi su kaynaklarının çıkış gözlerini takip eden sahada oluşan gölcükler ışık konumuna göre muhteşem renkler ve yansımalarla insanı büyülüyor. Aynı zamanda doğal yüzme havuzları konumundalar.
Burada doğanın güzelliği, estetiği ve zarafeti vardır.
Buraya gelen insanın doğanın renk konfetisinin destansı güzelliği karşısında hayata bakışı değişmeye başlarken, içinde derinden derine romantik bir güzellik canlanır. Yenidünyaları keşfetme isteği, doyumsuz manzarasıyla doğanın eşsiz şöleniyle sonsuz bir zaman dilimine içten içe sürüklenme duygusu başlar.
Sahanın sarp kayalıklarla kaplı yüzü; orman, Maki ve Kaya vejetasyonlarının saklı güzelliklerini barındırırken, vadi alanında maki ve saf kızılçam popülasyonları bitki örtüsü bakımından, zengin bir çeşitlilik göstermektedir.
Vadideki su ve yeşil ekosistemi tam bir ortak yaşam alanı oluşturmuştur. Yeşilin bin bir renginin altındaki suya renklerini bırakarak yansıması Vadinin karmaşık göz alıcı renk tayfını oluşturuyor.
Aşk Vadisi sahasında bitki çeşitliliği ve beslenme yönüyle bakıldığında ise, doğa alanında, değişik mevsimlerde bitki türleri boy gösterir. Saha alanı, flora bakımından zengin bir çeşitlilik göstermektedir. Çok bölgeli veya fito coğrafik bölgesi tanımlanamayan çok sayıda takson bulunuyor.
Burada su hayatın özüdür. Tabiat ana, bu vadi kompleksinde, suyla beslenen pek çok çeşit canlıya kucak açmıştır. Doğanın ne kadar güzelliği ve estetiği varsa, hepsini burada görmek mümkün.
Eğer kendinizi arıyorsanız yönünüzü dağlara çevirin, dağlarda ve kayalıklarda, yaylada ve su kaynaklarında gözlerinizi kapatın, kulaklarınızla görün! Yükseldikçe Doğa Ananın görsel peyzajları karşısında doğaya saygı duyun. Rüzgar olsun olmasın; Ağaçların fısıltılarını, böceklerin ve kurbağaların seslerini dinleyin. C0141 Sesli
Aşk Vadisi sahasında Torosların gülen yüzünü, sesli türküsünü Beydağlarının Akdeniz’e bakan yamaçlarında gör ve dinle! Yüksek dağ zirvelerine doğru çıkarken; binlerce yıllık geçmiş uygarlıkların izini sür. Bizimle birlikte keşif yolculukları için yoldan çıkmaya hazır ol.
Hazır ol ki; Bugünün modern ulaşım araçlarıyla doğa ananın bağrına açtığımız yol ağlarıyla çarçabuk ulaşıp doğanın en zorlu noktalarına ulaşabiliyorsak, bir de bu olanakların hiç olmadığını düşünelim ve empati yapalım, neolitik ve geçmiş çağların insanının buralara nasıl ulaştığını, zor doğa koşullarında nasıl yaşayabildiğinin muhasebesini yapalım!
Aşk Vadisi sahasında yer yer kanyon özelliklerini içeren oluşumlar vardır. Basık ve yayvan nitelikli kayalık sistemlerinde 3 veya 4 metre yüksekliğinde üç adet çavlan şelale ardışık sıralı gölcükler meydana getirmiştir. Güneşli zamanlarda kaya ve orman yansımalarıyla görseli çok güzel manzaralar oluşturuyor.
Şelale çağlayanlarının dip kazanları aynı zamanda yüzmeye çok elverişlidir. Yöre halkı buralarda oltayla balık bile avlayabiliyor. Şelale kayalıkları doğa gezginleri tarafından piknik alanı olarak ta kullanılmaktadır. Ruhunuz mu sıkıldı? Antalya merkeze en yakın olağan üstü güzellikteki bu saklı doğa sahasına gelin ve şehir stresinden arının.
---------------------------------------------
Kamera/Metin Yazım : Mehmet SÖKMEN
Seslendirme : Rüksan Atak SÖKMEN
Çekim Tarihi : 06.05.2020
Prodüksiyon Yapım Tarihi: 14.05.2020
Video Prodüksiyon Yapım, Yayın Ve Yönetmeni: Mehmet SÖKMEN - 0532 525 84 93
web: www.mehmetsokmen.tv
         www.youtube.com/mehmetsokmen1

Bu haber 269 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Gezi Notlarımız

Çat Vadisi 1. Çarşak Purnak Deresi, Çat Vadi Doğası Köprüler - Çamlıhemşin Rize

Çat Vadisi 1. Çarşak Purnak Deresi,  Çat Vadi Doğası Köprüler - Çamlıhemşin Rize Asıl korunması gereken sahadaki su kaynakları, insanlığın varoluşundan bu yana yaşamın devamlılığı açısından en öne...

Karataş Gölü – Akdeniz’in Kuş Cenneti Kuruyarak Hızla Yok Oluyor - Derhal Kurtarılmalıdır - Burdur

Karataş Gölü – Akdeniz’in Kuş Cenneti Kuruyarak Hızla Yok Oluyor - Derhal Kurtarılmalıdır - Burdur Zarifliği ve güzelliğiyle göz dolduran Karataş gölü, göller bölgesinin en güzel göllerinden bir tanesi. Adını pek d...

Contributor

HAVA DURUMU


Google Translate

Mehmet SÖKMEN - 05325258493 Bu web sitesindeki tüm videoların linklerini adımızı göstererek kullanabilirsiniz ISBN: 978-605-88104-0-2
RSS Kaynağı |