http://www.mehmetsokmen.tv/videolar/ MehMetin Mağarası - Kemer - Antalya - Mehmet SÖKMEN Tv - Video Prodüksiyon - Antalya
html5 video by ThunderSoft
ANASAYFA VİDEOLAR ANKETLER RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

BU KANALI DESTEKLE

MehMetin Mağarası - Kemer - Antalya

MehMetin Mağarası - Kemer - Antalya

Tarih 10 Nisan 2020, 15:48 Editör Mehmet SÖKMEN

Antalya’da yaşamanın ayrıcalığından yararlanmak için doğasına çıkmak elzemdir. Öyle gizemli el değmemiş koyları var ki, sadece doğa ana biçimlendiriyor.

ISBN 978-605-88104-0-2
MehMetin Mağarası - Kemer - Antalya 
 Antalya’da yaşamanın ayrıcalığından yararlanmak için doğasına çıkmak elzemdir. Öyle gizemli el değmemiş koyları var ki, sadece doğa ana biçimlendiriyor. Burada MehMetin Koyunun kayalık duvarında yaklaşık 100 metre yüksekliğinde ilk giriş ağzı dikdörtgen şeklindeki MehMetin Mağarası tüm haşmetiyle duruş yönüyle insanda hayranlık uyandırıyor. Mağaranın 25 metre alt tarafında da içe doğru negatif derinlik ile sarp kaya duvarı doğanın gücünü yansıtıyor.
 Uzaktan bakıldığında pek fark edilemeyen mağara, kayalıklara muhteşem biçimde doğal kamuflaj ile yaban yaşama, koruma alanı oluştursa da insanoğlunun engeline takılmaktadır! Burada görsel güzelliklerin büyüleyici sanatına bizimle birlikte gezintiye çıkın.Açık deniz etkileri ve diğer aşınım nedenleriyle daha sonra bu doğal oluşumlar zamanla yok olacaktır. Bu filmimiz bunu kalıcı hale getirecektir. Mağaranın giriş ağzına yakın patika yolu uçurumdan ayıran ağaç set duvarı hem görsel güzellik, hem de koruma görevi yapıyor
Yaklaşık 5 metre yükseklikte 100 metrekare büyüklükteki bu mağaranın gizli ve zorlu bir girişi bulunuyor Mağara girişi hayli zorlu olup, Göçükler nedeniyle içeriye girmek tehlikeli olsa da insanoğlunun merakı her şeye kadir ve güçlü geliyor.
MehMetin Mağarası içinde kum ve kil karışımı marn ve silt karışımı yumuşak aşınmaya elverişli tabakalar mevcuttur. Phaselis Antik Kenti Alacasu arasında girişi maki ve çalılıklarla gizlidir. Benzersiz güzellikteki doğal oluşum mağaranın asıl özelliğidir. Bunun dışında mağaranın iç görsel güzelliği fazla değildir.
Ancak Mağaranın içinde farklı güzellikteki büyüleyici panoramaları gözlemlemek ve fotoğraflamak çok keyiflidir. İnsanlar 100 metrelik uçurumdan düşmesin diye boydan boya mağara ağzına gerilmiş halat ipi iki ağaca bağlanmıştır.
Mağaranın içinde farklı bakış açısı yaratacak oluşumlar Akdeniz ve aynı adla anılan MehMetin Koyunu seyredilmesine ve güzel çekimler yapılmasına olanak sağlıyor. Mağaraya ulaşım Alacasu ve Phaselis arasındaki yürüyüş yolundan sapılarak makilerle kaplı saha içinde ince çizgi halindeki patika yol ile sağlanıyor.
MehMetin Mağarasında gerekli yaşam malzemeleri temin edilirse gece kalınabilir, ancak göçük tehlikesi göz ardı edilmemelidir. Benzersiz güzellikteki bu doğal oluşum burada doğanın gücünü ve yaratıcılığını ortaya koyuyor.
Mağara içinde en geride durup muhteşem efektli görüntüler çekmek zor değildir. Burada en doğal efektler video ve fotoğraflarınıza görsel estetik katacaktır. Mağaranın ince delik niteliğindeki penceresinden Akdeniz ve aşağıdaki MehMetin koyunun manzarasını seyretmek ve çekimlemek kadar güzel bir ödül olamaz.
Mağara seyir terasından Akdeniz dalgalarının kayalık falez duvarları nasıl dövdüğünü ve yaladığını izlemek ve kayda almak her yerde bulunmayan benzersiz bir ayrıcalıktır. Mağaraya girerken ve çıkarken çok dikkat edilmelidir.
Burada Doğa Ananın eşi benzeri olmayan sanatsal tasarımları vardır. İnsan eliyle asla yetiştirilemeyecek ekosistemi doğa ana kendiliğinden yaratmış ve biçimlendirmiştir. Mağaranın hemen girişindeki farklı tür ağaçları ayrı bir doğal güzellik sunuyor.
Mağara ve çevresinde daha çok sayıda panoramik deliklerin ve mağaraların oluşturduğu eşsiz manzaralar bulunuyor. Mağara tamamen kayalık duvar içine gömülüdür, ağız kısmı epey geniş olup burada çekim amaçlı minik konserler verilebilir.
Bu mağara Mehmet SÖKMEN ve Metin Katırcı ilk adından kısaltılarak "MehMetin Mağarası" olarak tescil edilmiştir
---------------------------------------------
Kamera/Metin Yazım : Mehmet SÖKMEN
Seslendirme : Rüksan Atak SÖKMEN
Çekim Tarihi : 03.04.2020
Prodüksiyon Yapım Tarihi: 09.04.2020
Video Prodüksiyon Yapım, Yayın Ve Yönetmeni: Mehmet SÖKMEN - 0532 525 84 93
web: www.mehmetsokmen.tv
         www.youtube.com/mehmetsokmen1

Bu haber 201 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Gezi Notlarımız

Çat Vadisi 1. Çarşak Purnak Deresi, Çat Vadi Doğası Köprüler - Çamlıhemşin Rize

Çat Vadisi 1. Çarşak Purnak Deresi,  Çat Vadi Doğası Köprüler - Çamlıhemşin Rize Asıl korunması gereken sahadaki su kaynakları, insanlığın varoluşundan bu yana yaşamın devamlılığı açısından en öne...

Karataş Gölü – Akdeniz’in Kuş Cenneti Kuruyarak Hızla Yok Oluyor - Derhal Kurtarılmalıdır - Burdur

Karataş Gölü – Akdeniz’in Kuş Cenneti Kuruyarak Hızla Yok Oluyor - Derhal Kurtarılmalıdır - Burdur Zarifliği ve güzelliğiyle göz dolduran Karataş gölü, göller bölgesinin en güzel göllerinden bir tanesi. Adını pek d...

Contributor

HAVA DURUMU


Google Translate

Mehmet SÖKMEN - 05325258493 Bu web sitesindeki tüm videoların linklerini adımızı göstererek kullanabilirsiniz ISBN: 978-605-88104-0-2
RSS Kaynağı |