http://www.mehmetsokmen.tv/videolar/ Abant Milli Parkında Kış Mevsimi - Bolu - Mehmet SÖKMEN Tv - Video Prodüksiyon - Antalya
ANASAYFA VİDEOLAR ANKETLER RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

BU KANALI DESTEKLE

Abant Milli Parkında Kış Mevsimi - Bolu

Abant Milli Parkında Kış Mevsimi - Bolu

Tarih 19 Mart 2020, 08:39 Editör Mehmet SÖKMEN

Türkiye ülkesi farklı mevsimsel özelliklerinde benzersiz güzelliklere sahiptir. Kış mevsimin bem beyaz kar örtüsünde Abant Gölü Milli Parkında farklı yaşamlara tanık olunur hep! O, beyaz örtünün tanımında çadırlı kamp yaşamı çılgın gençlerin işi olmalıdır.

ISBN 978-605-88104-0-2
Abant Milli Parkında Kış Mevsimi - Bolu 
Türkiye ülkesi farklı mevsimsel özelliklerinde benzersiz güzelliklere sahiptir. Kış mevsimin bem beyaz kar örtüsünde Abant Gölü Milli Parkında farklı yaşamlara tanık olunur hep! O, beyaz örtünün tanımında çadırlı kamp yaşamı çılgın gençlerin işi olmalıdır.
Abant Milli Parkında ağaçların bembeyaz olduğu, gölün üstünün donmaya yakın olduğu veya tam olarak donduğu bir zamandır, Abant’ta kış mevsimi. Sıcacık otelinizde veya aracınızda mayışıp hadi çıkalım dediğinizde soğuğun sizleri zımba gibi yapacağına emin olabilirsiniz.Abant’ta Kışın yapılacakların sınırı yoktur, yeter ki siz hayal edin!
Kış ve kar denilince akla ilk gelen sucuk ekmeğin yanı sıra, sıcak içeceklerle enerji kazandıktan sonra, üzerinizi sıkı sıkı giyinip gölün çevresinde keyifli yürüyüşler ile keşifler sıradan aktiviteler olabilir.
Ayaklarınızla karları yara yara gıcırtılı seslerin eşliğinde yürüyün ve kış mevsiminin müdavimi kuşların ötüşlerine kulak verin, ağaçların ve çalıların kar ile dansındaki sanatsal görkemli peyzajlarına bakın ve fotoğraf makinelerinizi doldurun!
Mavi ve Beyazın Kış Diyarıdır Abant Tabiat Parkı. Dört mevsimde ayrı doğal güzelliğe bürünen ve gölleriyle meşhur Bolu şehrinde, Kış mevsimi yoğun kar yağışına sahne olurken; Dağlar, göller ve çamlar muhteşem uyumla birer sanat eserine dönüşüyor ve o an akıllara Ressam Bob Ross’un sevgi dolu tabloları geliyor.
Ülkemizin Batı Karadeniz bölgesinde yaklaşık iki bin sene önce Bitinyalılar tarafından kurulmuş olan Bolu kenti; eşsiz doğası ve mis gibi havasıyla sizi hemen etkisi altına alıyor.
Abant ve Gölcük tabiat parkları yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği popüler mekanlar arasında. Abant ve Gölcük’te, mevsim fark etmeksizin yaptığınız her ziyarette ambiyans bakımından bir kartpostala dahil oluyorsunuz.
Abant, Bolu’da yer alan göller arasında en ünlü olanıdır. Etrafı çam ve köknar ağaçlarıyla çevrili göl, yaz aylarında nilüfer çiçekleriyle bezenir, kışın ise gölün yüzeyi donmaktadır.
Abant gölü alabalık üretiminde Türkiye’de ilk sıralarda yer almaktır. Abant gölü çevresinde ziyaretçiler için piknik alanları, yürüyüş parkurları ve konaklama gibi imkanlar mevcut.
Abant gölü, Gölcük ile çok karıştırılır. İkisi arasındaki fark ise Abant Gölü’nün doğal olarak meydana gelen heyelan set gölü, Gölcük’ün ise; olası bir orman yangınında kullanılmak üzere oluşturulmuş yapay bir göl olmasıdır.
Abant’ta doğada her şey kusursuzdur aslında! Olması gerektiği gibidir. Yüzümüze vuran güneş ve dağlardan esen rüzgârlar. Yeşilin bin bir tonu ve toprağın kokusu. Yuvasına yemek götüren ve kışın derin uykusuna dalan karıncalar. Gökyüzünün mavisi ve dağlara karşı duran kayalıklar. Ne işi vardı bu binaların, çöplerin, sigara izmaritlerinin, poşetlerin, egzoz dumanlarının bu gezegende? Doğa güzelliklerinde kendi cehennemimizi kurmuşuz.
--------------------------------------------
Kamera/Metin Yazım : Mehmet SÖKMEN
Seslendirme : Rüksan Atak SÖKMEN
Çekim Tarihi : 26.01.2020
Prodüksiyon Yapım Tarihi: 08.02.2020
Video Prodüksiyon Yapım, Yayın Ve Yönetmeni: Mehmet SÖKMEN - 0532 525 84 93
web: www.mehmetsokmen.tv
         www.youtube.com/mehmetsokmen1

Bu haber 139 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Gezi Notlarımız

Çat Vadisi 1. Çarşak Purnak Deresi, Çat Vadi Doğası Köprüler - Çamlıhemşin Rize

Çat Vadisi 1. Çarşak Purnak Deresi,  Çat Vadi Doğası Köprüler - Çamlıhemşin Rize Asıl korunması gereken sahadaki su kaynakları, insanlığın varoluşundan bu yana yaşamın devamlılığı açısından en öne...

Karataş Gölü – Akdeniz’in Kuş Cenneti Kuruyarak Hızla Yok Oluyor - Derhal Kurtarılmalıdır - Burdur

Karataş Gölü – Akdeniz’in Kuş Cenneti Kuruyarak Hızla Yok Oluyor - Derhal Kurtarılmalıdır - Burdur Zarifliği ve güzelliğiyle göz dolduran Karataş gölü, göller bölgesinin en güzel göllerinden bir tanesi. Adını pek d...

Contributor

HAVA DURUMU


Google Translate

Mehmet SÖKMEN - 05325258493 Bu web sitesindeki tüm videoların linklerini adımızı göstererek kullanabilirsiniz ISBN: 978-605-88104-0-2
RSS Kaynağı |